Hayy Kitap Duyuru
Arama

Cik!

Ön kapak Arka kapak

Ödüllü yazardan unutulmaz bir kitap!

Satın Al

Kitap Özeti

Üç çizgi alın. Hafifçe bükün onları. Uçlarından birbirine yanaştırın. İşte size bu öykünün başladığı yer…

Günlerden bir gün, dürbünüyle kuş gözlemeye çıkan Warre, çalılıkların dibinde yatan tuhaf görünümlü minik bir şeye rastlar. Onun bebeğe benzeyen bir kuş mu, yoksa kuşa benzeyen bir bebek mi olduğunu bir türlü kestiremez. Çünkü bu miniğin kanatları vardır! Etrafa seslenip bir sahibi olup olmadığını sorar, yanıt alamayınca da onu alıp evine götürür. Karı-koca onu çok sever, ona çok bağlanırlar; üzerine titredikleri bu kuş bebeği sıradan bir kız çocuğuymuş gibi eğitmeye, terbiye etmeye çalışırlar. Kuş bebek diğer kuşlar gibi ötmeyi ya da cıvıldamayı da bilmez. Çıkardığı, “cik” sesidir yalnız. Birkaç kelime öğretebilseler de onu eğitmeyi bir türlü beceremezler. Üstelik işler hiç de istedikleri gibi gitmez…

Dürbünlü adam, karısı, uçmak isteyen bir çocuk ve ülkenin en ünlü kurtarıcısı… Kanatlı tuhaf bir kuş bebekle birlikte onların da değişen hayatlarını anlatan Cik!, sevgi, aile, özgürlük, arkadaşlık, dayanışma üzerine de sözü olan çağdaş bir klasik. Yayımlandığı ülkelerde çok severek okundu, ödüller aldı; tuhaf, sıradışı, komik ama sevgileri, korkuları, hayalleriyle bir o kadar da sıcacık kahramanlarıyla unutulmazlar arasına girdi.

Hollandalı şair-yazar Joke van Leeuwen’ın yazıp eğlenceli resimleriyle tamamladığı, birbirinden renkli kahramanlarıyla temposu hiç düşmeyen bu absürt, esprili, ilginç romanın sayfalarında kaybolacak, hiç bitmesin isteyeceksiniz. Bağlanmanın, hayallerin, vedalaşmanın sıradışı öyküsü Cik!, en sevdiğiniz kitaplardan biri olmaya aday.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Joke van Leeuwen

Joke van Leeuwen

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Joke van Leeuwen Kitapları

Bu kitabı 1809 kişi görüntüledi.