Hayy Kitap Duyuru
Arama

Bilgenin Aynası

Ön kapak Arka kapak

Psikiyatrinin Duayeni Prof. Dr. Özcan Köknel’den toplumsal ruh sağlığımıza ilişkin tespitler, yaşamın anlamına dair vasiyet!

Satın Al

Kitap Özeti

İçimizdeki öfke neden dinmiyor?

Gülmeyi unuttuk mu?

Kafayı en çok nelere takıyoruz?

Nasıl korkusuz ve mutlu olacağız?

Biz melankolik bir toplum muyuz?

Türkiye’nin ruhsal durumuna nasıl bir teşhis koyulabilir?

Hayatı boyunca on binlerce insanın ruhuna dokunmuş bir bilgenin, Prof. Özcan Köknel’in anlattıkları sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirmek, gençleri topluma hazırlamak için özellikle ailelere ışık tutacak. ‘Hocaların Hocası’ Köknel’in bireysel ve toplumsal sağlığımıza ilişkin tespit ve çözüm önerilerine kulak verin:

“Keyifli ve mutlu yaşamak, ‘dolu dolu’ yaşamaktır. Hayatınızın anlamsız olduğunu düşünüyor ve ‘dolu dolu yaşadım’ demenin formülünü arıyorsanız, bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Koşullarımız birdenbire değişmediğine göre, değişiklik bunlara bakışınızda, yorumlama biçiminizde olacaktır.
Yaşam, mutluluğu arayış halidir. Mutluluk, insanın yaşadığı andan haz duyması, geçmişte haz duyduğu bir yaşantıyı anımsaması ya da gelecekte haz duyacağı bir yaşantıyı ümit etmesidir. Doğrunun, güzelin, iyinin aranması, elde edilmesi insanda mutluluk yaratır. Mutluluğa erişmenin tek yolu ise erdemdir. Her insan kendi erdemini yaratmak zorundadır. Her insanın kendi kişiliğine uyan amaçları olmalıdır. Bu amaçlara ulaştıkça mutlu olursunuz. Hayatın amacı mutluluk ve anlam arayışıdır.”

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Mert İnan

Mert İnan

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Mert İnan Kitapları

Prof. Dr. Özcan Köknel

Prof. Dr. Özcan Köknel

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Prof. Dr. Özcan Köknel Kitapları

Bu kitabı 2046 kişi görüntüledi.