Hayy Kitap Duyuru
Arama

Beynini Genç Tut Unutkanlıktan Kurtul!

Ön kapak Arka kapak

Beyni anlama, hafıza sorunlarının nedenleri ve tedavisi hakkında her şey…

Satın Al

Kitap Özeti

“Zihninizi düzenli kitap rafları gibi kullanın, dağınık bir masa üstü gibi değil.”

Zihnimiz yorgun… Unutuyoruz… Unutkanlık, yaşadığımız çağda sıkça yaşanan şikayetlerden biri haline geldi. Ve bu unutma hali ileri yaşlarda Alzheimer’e zemin hazırlayabiliyor.

Peki nasıl önlem alacağız? Hafızamızı nasıl güçlendireceğiz? İşte en güzel yol haritası elinizde. Bilimsel veriler ışığında, mümkün olduğunca sade bir dille, günlük hayatın içinde yaşanılan hafıza sorunlarını, bunların nedenlerini, unutkanlıkla başa çıkmanın ve Alzheimer hastalığını ötelemenin yollarını gösteriyor bize Dr. Sevda Sarıkaya. Hafızamızın zinde kalması için beslenme ve hareketin önemine değiniyor ve zihin diyeti reçeteleri sunuyor. Alzheimer ve Demans hastalığı ile ilgili merak edilenleri ve korunma yollarını, hasta yakınlarının yaşadığı sorunlara nasıl çözüm bulabileceklerini detaylıca anlatıyor.

Davranış Nörolojisi ve Demans üzerine çalışan Nöroloji Uzmanı Dr. Sevda Sarıkaya, sistematik hafıza eğitimiyle beynimizi genç tutmanın ve unutkanlığı ‘tedavi etmenin’ mümkün olduğunu söylüyor. Adım adım çözümler sunuyor.

Öyleyse bu kitabı okumayı sakın unutmayın!

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Dr. Sevda Sarıkaya

Dr. Sevda Sarıkaya

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Dr. Sevda Sarıkaya Kitapları

Bu kitabı 2240 kişi görüntüledi.