Hayy Kitap Duyuru
Arama

Anne İşi Çözümler

Ön kapak Arka kapak

Anne olmanın zorlukları, komiklikleri, delilikleri!

Satın Al

Kitap Özeti

“Bu kitaptaki amacım kısaca şu: Okuyan annelerin “Oh, yalnız değilmişim” demesi. Çünkü yalnız değiliz ve olumsuz duygulara kapılmamız son derece yersiz. Anne olarak hepimizin çocuklarımızla yaşadıklarımız benzer. Bu kitabın sayfaları arasında anne olarak hallerimize dair birlikte düşünürken, ulaşabildiğim her kadının “kimliği, anneliği, deliliği” yaşamasını arzu ediyorum. Anneliğe –anneliğimize– bir de bu pencereden bakalım istiyorum” diyor Nur Eda Kasap Süslü kitabının önsözünde.

Annelik bir kimlik, yirmi dört saat kesintisiz devam ediyor. Büyük bir sabır, fedakârlık, tutarlılık ve en önemlisi yürekten bir sevgi istiyor. Eşsiz ve koşulsuz bir adanmışlık gerektiren çocuk, annenin hayatına ciddi bir değişim getiriyor. Öyle bir değişim ki bu, hiç bitmiyor ve her geçen gün her macerayla yenileniyor…

Anne olmak bu güzellikleriyle birlikte pek çok “ilk”i ve zorluğu da beraberinde getiriyor. İşte bu zorluklarla nasıl başa çıkılacağını ele alıyor Nur Eda Kasap bu kitabında.

Gazeteci Mutlu Tönbekici’den, çocuk ve ergen psikiyatrisi Burcu Özbaran’a, Anasınıfı öğretmeni ve blok yazarı Elif Ürkek’ten, eczacı, sahne sanatları tasarımcısı, yönetici 8 farklı kimlikten annenin deneyimlerini, tepkilerini, duygularını, deliliklerini ve önerilerini de paylaşıyor.

Kitap okuyan annelere “Oh, yalnız değilmişim” duygusu yaşatırken, ortak sorunlara ortak çözümler bulmanın keyifli ve mutluluk verici yollarını da gösteriyor.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Nur Eda Kasap Süslü

Nur Eda Kasap Süslü

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Nur Eda Kasap Süslü Kitapları

Bu kitabı 420 kişi görüntüledi.